Sakrament małżeństwa

Dokumenty potrzebne do zawarcia sakramentu małżeństwa konkordatowego:

• Dowód osobisty lub inny dokument tożsamości np. paszport.

• Świadectwo chrztu do zawarcia sakramentu małżeństwa (ważne trzy miesiące od daty wystawienia). Świadectwa chrztu nie potrzebują osoby ochrzczone i bierzmowane w naszej parafii.

• Świadectwo ukończenia nauki religii w zakresie szkoły ponadgimnazjalnej (średniej).

• Dyplom, zaświadczenie studium przedmałżeńskiego.

• Zaświadczenie ukończenia nauk przedślubnych.

• Zaświadczenie z dnia skupienia dla narzeczonych.

• Zaświadczenie z USC stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa (ważne trzy miesiące od daty wystawienia).
    * Odpis skrócony aktu małżeństwa z USC, gdy został wcześniej zawarty ślub cywilny.

Protokół spisujemy po zgromadzeniu wszystkich dokumentów na trzy miesiące przed datą ślubu po uprzednim ustaleniu terminu spotkania z księdzem.

Narzeczeni w dniu spisywania protokołu rozmów kanoniczno-duszpasterskich przedstawiają dane osobowe świadków* zawarcia małżeństwa.
* - o zmianie świadków ślubu, prosimy jak najszybciej poinformować kancelarię parafialną.

Świadkowie w dniu zawierania ślubu przychodzą 10 minut przed rozpoczęciem obrzędu sakramentu małżeństwa (przed Mszą Świętą) do zakrystii kościoła z dokumentem tożsamości: dowodem osobistym lub paszportem.