Zespół charytatywny

"Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili" - powiedział Pan Jezus.

Jednym z podstawowych elementów składających się na wspólnotę parafialną jest Caritas - miłość miłosierna ukierunkowana na potrzebujących. Potrzebującym jest człowiek biedny materialne i duchowo człowiek zagubiony, który nie potrafi sam sobie pomóc. Obowiązkiem każdego chrześcijanina jest nieść pomoc bliźniemu.

Parafialny Zespół Charytatywny powołany został przez ówczesnego proboszcza ks. Henryka Bednarczyka w czasie trwania stanu wojennego. Przyjeżdżały TIR-y z krajów zachodnich z darami. Potrzebni byli ludzie, aby zająć się rozdzielaniem tych darów wśród najbardziej potrzebujących. W tym właśnie celu powołany został zespół charytatywny. Choć żyjemy w innej rzeczywistości, zespól nadal jest bardzo potrzebny, przybywa ludzi oczekujących pomocy. Panie odwiedzają swoich podopiecznych i służą wieloraką pomocą. W Tygodniu Miłosierdzia organizowany jest Dzień chorych. W ich intencji sprawowana jest Msza św., a po niej spotkanie z poczęstunkiem na probostwie. W grudniu pieczone są „mikołajki” i w dzień św. Mikołaja obdarowywane są nimi wszystkie dzieci obecne na roratach.

Panie z zespołu bardzo chętnie uczestniczą w Dekanalnych Dniach Skupienia.

Parafialny Zespół Charytatywny stanowią następujące osoby:

• Bańczyk Gabriela
  • Dytko Regina
  • Dziuk Jadwiga
  • Kowalska Maria
  • Kamionka Maria
  • Szaforz Urszula
  • Szmajduch Maria
  • Witek Małgorzata
  • Targiel Dorota

Serdecznie zapraszamy do naszego grona. Pracy jest sporo! Miłosierdzie wzywa!